O nás

Světový trh s chemií se vyvíjí vysokou rychlostí a udržet s ním krok není vždy snadné. K tomu je zapotřebí umět rychle reagovat, pohotově se rozhodovat a mít dostatek odborných znalostí k porozumění jeho složitostem.

My vám podáváme pomocnou ruku. S více než třicetiletou tradicí, profesionálními zkušenostmi v obchodu a skvělými kontakty napříč celým světem jsme pro vás stabilním partnerem. Rozvíjíme se, při tom přinášíme inovace a modernizujeme způsob, jakým se ve světě chemie obchoduje. S námi získáte potřebnou jistotu a zároveň i konkurenční výhodu.

Historie

1992

Historie našeho podnikání se začíná psát roku 1992. 1. září zakládají Emil a jeho syn Radomír Kowalovi sdružení podnikatelů a provozovnu Chempo se sídlem v Třinci – Lyžbicích. Tento krok je naším prvním milníkem na cestě v podnikání, neboť záhy realizujeme vůbec první dodání kyseliny sírové z Polska. Komodit přibývá, začínáme obchodovat například i s hydroxidem sodným a naše portfolio se dále rozrůstá.

1997

2. prosince 1997 zakládáme REKOCHEM, společnost s ručením omezeným, abychom mohli naše aktivity dále rozvíjet. Zakladatelé REKOCHEMu, Emil a Radomír, jsou výhradními vlastníky společnosti a stojí za zrodem rodinné firmy. Mezinárodní obchod s chemickými produkty a komoditami se tímto krokem rozrůstá o dalšího významného partnera.

2006

Firmě se daří a stále se rozšiřuje. Prostory, kde doposud sídlila, nám začínají být těsné. Z toho důvodu 3. dubna 2006 měníme naše sídlo do Třince – Starého Města a stěhujeme se do budovy, kde nás najdete dodnes.

2014

Dne 29. září 2014, po odchodu Emila z REKOCHEMu, přechází jeho obchodní podíl na Radomíra. Ve stejném roce začíná ve společnosti naplno figurovat také Radomírův syn Radek, a to ještě při svých studiích podnikové ekonomiky a managementu. Tímto krokem REKOCHEM získává dalšího talentovaného člena, který posiluje jeho postavení na trhu s průmyslovou chemií.

2016

REKOCHEM se stává více ambiciózní. V dubnu 2016 navazuje spolupráci se Slezskou univerzitou, Obchodně podnikatelskou fakultou v Karviné, kde mimo jiné realizuje a financuje dva startupové projekty studentů.

2017

Děláme další velký krok kupředu. 5. prosince 2017 se Radek stává spolumajitelem s jednatelem společnosti a pokračuje tak v úspěšném rozšiřování rodinné firmy.

2020

Světem otřásá situace spojená s pandemií koronaviru, kterou REKOCHEM úspěšně překonává. Posilujeme naše pilíře, našim aktivitám udáváme jasný směr a v hledáčku máme nově vytyčené cíle. V polovině listopadu rovněž zahajujeme rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci sídla společnosti.

2023
slogan

Společnost dostává nový kabát a prostor pro realizaci dlouho připravovaných aktivit. REKOCHEM se rebranduje na novou společnost KOWERA a rozšiřuje své portfolio o logistické služby, spedici a poradenství. Díky tomu můžeme našim partnerům nabízet řešení na míru jejich potřebám, navíc vše pod jednou střechou, tak, jako jsme si od začátku přáli.

Tým Kowery

KOWERA je od počátku rodinná firma, která má jasnou vizi.

Jako rodinná společnost jsme zvládli kompletní předání správy a řízení společnosti již třetí generaci. Jsme tak na ideálním průsečíku. Vážíme si tradice a jdeme v jejích stopách, ale inovujeme ji tak, aby jak v současném, tak budoucím světě chemie hrála prim.

Abychom mohli bez obav předat firmu ve skvělém stavu generaci další.

Vedení

Ing. Radek Kowala

předseda představenstva


Vyrůstal společně s rodinnou firmou, ale pracoval i v dalších společnostech, aby získal co nejvíce dovedností a zkušeností. Ty dnes uplatňuje ve vedení, které úspěšně převzal v rámci mezigenerační výměny. V současnosti udává směr společnosti, posouvá firmu do moderní podoby, aby byla na trhu s chemií stále významným hráčem.

Radomír Kowala

předseda dozorčí rady


Spolu se svým otcem Emilem založil firmu. V minulosti rozvíjel vizi, jakou cestou se společnost bude ubírat, a zároveň tvořil obchodní kontakty, kde se cítil nejvíc doma. Jeho mottem jsou dobré vztahy a trvalé hodnoty, díky čemuž má dnes KOWERA stabilní síť partnerů a autonomii pro další rozvoj.

Obchodní oddělení

Ing. Radim Válek

procurement strategy manager


Ing. Valdemar Vašíček

business development team leader


Mgr. Jana Teslíková

senior team leader development manager


Ing. Radim Kubečka

senior business development manager


Mgr. Romana Motyková

senior business development manager


Bc. Martin Pisarik

senior business development manager


Dimitar Georgiev

senior business development manager


Joanna Czylok

senior business development manager


Ing. Dana Matwikow

business development specialist


Mgr. Dušana Bernatíková

manažer obchodu


Beata Bieleszová

obchodní asistent


Logistické oddělení

Michael Jurczyga

referent logistického oddělení


Monika Turoňová

referent logistického oddělení


Mgr. Michaela Pustowková

referent logistického oddělení


Ing. Daniel Salyk

referent logistického oddělení


Administrativní oddělení

Tereza Marszalková

vedoucí administrativy


Lenka Cinzová

referent administrativy a správy


Účetní oddělení

Dana Kaňoková

hlavní účetní


Personální oddělení

Veronika Kahánková

HR manager


IT oddělení

Ján Jabrocký

správce IT


Oddělení datových analýz

Mgr. Marek Madeja

datový analytik


Naše firemní prostředí

Máte dotaz nebo s námi chcete spolupracovat?

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.